• Promocja
Błękit

Ebook Błękit Vincent Vin,

Vincent Vin
26,26 zł 36,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 26,26 zł
Dodaj do ulubionych

Opis treści

Błękit oceanu przynosi ukojenie zmęczonym oczom, wlewa spokój w serce i ucisza myśli rozpędzone hałasem wielkich miast. Powieściopisarz Ethan Clain w wyniku problemów osobistych trafia na jedną z egzotycznych wysp, gdzie obejmuje funkcję nauczyciela WF-u w amerykańskiej szkole. Musi nauczyć się nowego życia pozbawionego świateł San Francisco, gwarnych restauracji i wielkomiejskich wygód. Dodatkowo staje przed wyzwaniem pracy z nastolatkami, co okazuje się nie lada zadaniem.
Społeczność wyspiarska, wśród której przyszło mu mieszkać, jest mocno poróżniona wewnętrznym konfliktem między tradycją a nowoczesnością przyniesioną przez Amerykanów. Animozje przybierają na sile, są przekazywane młodszym pokoleniom, które toczą walkę w imieniu swoich rodziców. Z czasem sytuacja przybiera groźny obrót i trzeba opowiedzieć się po jednej ze stron.
Clain, początkowo wyobcowany i niemogący się wpasować do nowego otoczenia, z czasem zagłębia się w miejscową kulturę i język. Odkrywając znaczenie tradycji, wraca wspomnieniami do swoich korzeni i staje przed wyzwaniem przepracowania własnych traum. Podejmując walkę w imieniu innych, wkracza na drogę do odszukania siebie i własnego spokoju.
Notka o Autorze
Vincent Vin – awangardowy autor młodego pokolenia. Zadebiutował w 2019 roku opowiadaniem „Antykultura”. W 2021 roku nakładem Wydawnictwa Borgis ukazała się jego książka „Studnia Johna” – powieść społeczno-obyczajowa na pograniczu science-fiction i literatury grozy. Miłośnik amerykańskiej literatury, zwłaszcza prozy Francisca Scotta Fitzgeralda, Marka Twaina, Ernesta Hemingwaya i Trumana Capote. Pasjonat sportu, w szczególności boksu.

Szczegóły ebooka Błękit

Wydawca:
Borgis
Rok wydania:
2023
Typ publikacji:
Ebook
Format:
epub,mobi
ISBN:
978-83-67642-25-5
ISBN wersji papierowej:
978-83-67642-24-8
Wydanie:
1
Autorzy:
Vincent Vin
Miejsce wydania:
Warszawa
Liczba Stron:
460
Czas realizacji zamówienia:
Do 10 min

Na jakich urządzeniach mogę czytać ebooki?

Ikona ebooka Na czytnikach Kindle, PocketBook, Kobo i innych
Ikona komutera Na komputerach stacjonarnych i laptopach
Ikona telefonu Na telefonach z systemem ANDROID lub iOS
Ikona urządzenia elektroniczne Na wszystkich urządzeniach obsługujących format plików PDF, Mobi, EPub