• Promocja
W poszukiwaniu efektywności

Ebook W poszukiwaniu efektywności Dorota Górecka, Łukasz Brzezicki, Katarzyna Miszczyńska, Tomasz Piontek, Artur Prędki,

Dorota Górecka, Łukasz Brzezicki, Katarzyna Miszczyńska, Tomasz Piontek, Artur Prędki
24,71 zł 28,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 24,71 zł
Dodaj do ulubionych

Opis treści

Efektywny czy nieefektywny – oto jest pytanie… Słowo „efektywność” jest dziś stale powtarzane i odmieniane przez wszystkie przypadki. Efektywność stanowi atrybut działania każdej jednostki, a jej badanie związane jest z poszukiwaniem sposobów optymalnej alokacji zasobów. Efektywność urosła obecnie do rangi imperatywu wyznaczającego kryteria podejmowanych decyzji, a paradygmat efektywności leży u podstaw współczesnych nauk ekonomicznych. Powszechność stosowania tego terminu pokazuje jednak istnienie szerokiego wachlarza możliwości jego rozumienia i interpretowania, a nawet występowanie różnic koncepcyjnych odnoszących się do jego istoty – można powiedzieć, że efektywność jest pojęciem wielowymiarowym, niejednoznacznym i złożonym. W swoich poszukiwaniach dotyczących efektywności autorzy książki starają się zaprezentować różne punkty widzenia i przedstawić różne metody jej pomiaru, koncentrują się przy tym jednak na jej praktycznym ujęciu w sferze publicznej: w szkolnictwie wyższym i ochronie zdrowia.

Czym jest zatem efektywność? Czy dana jednostka – szkoła wyższa bądź szpital – jest efektywna, czy też nie? W jaki sposób wybrać efektywne rozwiązanie informatyczne dla uczelni publicznej? Na takie między innymi pytania znajdą Państwo odpowiedź na kartach tej książki. Zapraszamy do lektury.

Szczegóły ebooka W poszukiwaniu efektywności

Wydawca:
Wydawnictwo Naukowe UMK
Rok wydania:
2021
Typ publikacji:
Ebook
Format:
pdf
ISBN:
978-231-83-4675-9
ISBN wersji papierowej:
978-83-231-4674-2
Autorzy:
Dorota Górecka,Łukasz Brzezicki,Katarzyna Miszczyńska,Tomasz Piontek,Artur Prędki
Miejsce wydania:
Toruń
Liczba Stron:
116
Czas realizacji zamówienia:
Do 10 min

Na jakich urządzeniach mogę czytać ebooki?

Ikona ebooka Na czytnikach Kindle, PocketBook, Kobo i innych
Ikona komutera Na komputerach stacjonarnych i laptopach
Ikona telefonu Na telefonach z systemem ANDROID lub iOS
Ikona urządzenia elektroniczne Na wszystkich urządzeniach obsługujących format plików PDF, Mobi, EPub