• Promocja
Kodeks spółek handlowych. Orzecznictwo. Piśmiennictwo

Ebook Kodeks spółek handlowych. Orzecznictwo. Piśmiennictwo Jacek Gudowski, Krzysztof Strzelczyk,

Jacek Gudowski, Krzysztof Strzelczyk
224,12 zł 254,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 224,12 zł
Dodaj do ulubionych

Opis treści

Książka zawiera orzecznictwo Sądu Najwyższego z lat 1922–2023 oraz piśmiennictwo z lat 1932–2023, dotyczące Kodeksu spółek handlowych i Kodeksu handlowego lub zachowujące ścisły związek z ich przepisami.

W zbiorze jest ok. 1000 orzeczeń przypisanych do poszczególnych artykułów Kodeksu spółek handlowych, w tym ok. 350 zachowujących aktualność orzeczeń wydanych w czasie obowiązywania Kodeksu handlowego, a także ok. 5200 pozycji piśmiennictwa, w tym ok. 500 pozycji dotyczących Kodeksu handlowego. W zbiorze umieszczono wszystkie orzeczenia opublikowane – ze wskazaniem opracowanych do nich glos, notek, omówień lub komentarzy – natomiast wśród niepublikowanych są orzeczenia najnowsze, czekające na publikację, oraz takie, które nigdy nie zostały w ten sposób upowszechnione.

Czytelnik zmagający się z jakimś problemem prawnym lub odczuwający niedostatek wiedzy może sięgnąć do wykazów orzecznictwa i piśmiennictwa umieszczonych pod określonym artykułem Kodeksu spółek handlowych – znajdzie tam z łatwością wszystkie orzeczenia dotyczące tego artykułu lub kwestii prawnej w tym artykule unormowanej. Znaczenie poszczególnych orzeczeń zostało zaznaczone przez autorów stosownymi piktogramami. Ogromnym walorem zbioru jest także pełny wykaz piśmiennictwa dotyczącego spółek handlowych, publikowanego nie tylko w czasopismach i pracach prawniczych, ale także reprezentujących inne dziedziny nauki.

Dzieło, stanowiące część bogatych zbiorów bibliograficznych Jacka Gudowskiego, opracowane wspólnie z Krzysztofem Strzelczykiem – sporządzone z nadzwyczajną, niespotykaną już dzisiaj skrupulatnością i rzetelnością – stanowi kontynuację cyklu „GUDI-LEX”, rozpoczętego w 2018 r. zbiorem orzecznictwa i piśmiennictwa do Kodeksu cywilnego (4 tomy, 5 woluminów), Kodeksu postępowania cywilnego (5 tomów) oraz Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego (1 tom).

Szczegóły ebooka Kodeks spółek handlowych. Orzecznictwo. Piśmiennictwo

Wydawca:
Wolters Kluwer
Rok wydania:
2023
Typ publikacji:
Ebook
Język:
polski
Format:
pdf
ISBN:
978-83-8328-972-4
ISBN wersji papierowej:
978-83-8328-659-4
Autorzy:
Jacek Gudowski,Krzysztof Strzelczyk
EAN:
9788383289724
Liczba Stron:
1432
Czas realizacji zamówienia:
Do 10 min

Na jakich urządzeniach mogę czytać ebooki?

Ikona ebooka Na czytnikach Kindle, PocketBook, Kobo i innych
Ikona komutera Na komputerach stacjonarnych i laptopach
Ikona telefonu Na telefonach z systemem ANDROID lub iOS
Ikona urządzenia elektroniczne Na wszystkich urządzeniach obsługujących format plików PDF, Mobi, EPub