• Promocja
Wojewoda w systemie decydowania publicznego III Rzeczypospolitej Polskiej (2009-2019)

Ebook Wojewoda w systemie decydowania publicznego III Rzeczypospolitej Polskiej (2009-2019) Kamil Mroczka

Kamil Mroczka
52,80 zł 66,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 52,80 zł
Dodaj do ulubionych

Opis treści

Najważniejszym celem badawczym pracy jest zrekonstruowanie i zdefiniowanie pozycji i roli wojewody w systemie decydowania publicznego w latach 2009–2019. Chodzi o identyfikację najistotniejszych determinantów wpływających na kształt systemu decydowania publicznego na szczeblu wojewódzkiej administracji rządowej, ocenę pozycji i roli wojewody w tym systemie, a także zasygnalizowanie kluczowych kierunków modernizacyjnych, które powinny zostać poddane pogłębionej analizie w procesie doskonalenia systemu zarządzania państwem.

Autor dokonał nie tylko wnikliwej oceny pozycji ustrojowej wojewody w systemie decyzyjnym państwa, ale również stworzył prognozę dotyczącą dalszej ewolucji tego organu w polskim systemie politycznym.. Praca ma walor nowatorskości w zakresie badań nad organami władzy publicznej i ich pozycją w systemie decydowania publicznego

Wśród niewątpliwych walorów książki jest wieloaspektowość analizy. Narracja pracy wzbogacona jest licznymi przykładami, odwołaniem do materiałów źródłowych, relacjonowanymi przykładami debat parlamentarnych , wskazaniem różnych ujęć lub interpretacji. Autor ujawnia własne poglądy, krytyczne opinie lub propozycje zmian. Nierzadko uwagi te są skorelowane z refleksją na temat obserwowanych dysfunkcji wiążących się przykładowo z nieostrością formułowanych kryteriów selekcji, archaizmem lub niespójnością norm prawnych, duplikowaniem kompetencji itp. Warte pochwały są ambicje autora nie tylko do relacjonowania wszystkich wypowiedzi spotykanych w literaturze, ale również konfrontowania sprzecznych stanowisk. Łączenie zagadnień teoretycznych z praktycznymi, rozstrzygnięć normatywnych z analizą ich funkcjonalności to też atuty pracy”.

Szczegóły ebooka Wojewoda w systemie decydowania publicznego III Rzeczypospolitej Polskiej (2009-2019)

Wydawca:
Elipsa Dom Wydawniczy i Handlowy
Rok wydania:
2023
Typ publikacji:
Ebook
Język:
polski
Format:
pdf
ISBN:
9788380174535
ISBN wersji papierowej:
9788380174535
Wydanie:
1
Autorzy:
Kamil Mroczka
Miejsce wydania:
Warszawa
Liczba Stron:
672
Czas realizacji zamówienia:
Do 10 min

Na jakich urządzeniach mogę czytać ebooki?

Ikona ebooka Na czytnikach Kindle, PocketBook, Kobo i innych
Ikona komutera Na komputerach stacjonarnych i laptopach
Ikona telefonu Na telefonach z systemem ANDROID lub iOS
Ikona urządzenia elektroniczne Na wszystkich urządzeniach obsługujących format plików PDF, Mobi, EPub