• Promocja
Budowanie bezpieczeństwa. Dualizmy sieciowe: studenci – nauczyciele

Ebook Budowanie bezpieczeństwa. Dualizmy sieciowe: studenci – nauczyciele

22,94 zł 30,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 22,24 zł
Dodaj do ulubionych

Opis treści

Na wybór konwencji oraz tematu niniejszej monografii wpłynęło przekonanie autorów–duetów: nauczyciel akademicki i student, o dokonujących się zmianach, które stanowią zagrożenie dla człowieka i społeczeństwa. Nowa sytuacja, wywołana m. in. wojną oraz zagrożeniami epidemiologicznymi doprowadziła i doprowadza do przewartościowania w postrzeganiu bezpieczeństwa. Stanowi ono dziś zagadnienie o wiele bardziej uniwersalne, namacalne i bezpośrednio dotyczące każdego z nas, bez względu na generację. Dlatego zainteresowani kwestiami bezpieczeństwa są niemal wszyscy. Wszyscy musimy uczyć się na nowo czym w istocie jest bezpieczeństwo i jak je sobie zapewnić. (...)
Książka, którą oddajemy Państwu do rąk, jest efektem pracy nauczycieli akademickich kilku jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Zielonogórskiego: głównie Instytutu Nauk o Polityce i Administracji (Katedry Systemów Politycznych, Teorii Polityki i Administracji) oraz Instytutu Nauk o Zarządzaniu i Jakości (Katedry Logistyki i Systemów Informacyjnych oraz Katedry Zarządzania Strategicznego i Marketingu) i studentów oraz absolwentów kierunków: politologia, bezpieczeństwo narodowe oraz logistyka. Wspólne pisanie tekstów stanowi ucieleśnienie idei uczenia się przez całe życie. Dominująca rola przypada w tej koncepcji kulturze. Jest to kultura szczególnego rodzaju, w której jej uczestnicy nie mają problemów z łączeniem przeciwstawnych wzorów myślenia i zachowania. Przeważa w niej przekonanie o wyższości relacji sieciowych, poziomych, opartych na współpracy. Wiedza „płynąca z kultury” jest zdobywana poprzez: uczenie się dzięki własnym doświadczeniom, uczenie się poprzez cudze doświadczenia, uczenie się przez włączenie nowej wiedzy oraz generowanie nowej wiedzy. (...)
Problematyka niniejszej monografii wpisuje się w zbiór interdyscyplinarnych przedsięwzięć badawczych wchodzących w skład dyscyplin: nauki o polityce i administracji, nauki o bezpieczeństwie, nauki o zarządzaniu i jakości. Publikacja jest głównie przeznaczona dla studentów realizujących problematykę szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Z zawartych w niej treści mogą również skorzystać doktoranci przygotowujący się do zajęć w ramach problematyki związanej z powyższą tematyką.
Fragment wstępu

Szczegóły ebooka Budowanie bezpieczeństwa. Dualizmy sieciowe: studenci – nauczyciele

Wydawca:
Wydawnictwo Naukowe E Book
Rok wydania:
2023
Typ publikacji:
Ebook
Format:
pdf
ISBN:
978-83-67786-32-4
ISBN wersji papierowej:
978-83-67786-26-3
Wydanie:
1
Redakcja:
Lilla Młodzik
Liczba Stron:
178
Czas realizacji zamówienia:
Do 10 min

Na jakich urządzeniach mogę czytać ebooki?

Ikona ebooka Na czytnikach Kindle, PocketBook, Kobo i innych
Ikona komutera Na komputerach stacjonarnych i laptopach
Ikona telefonu Na telefonach z systemem ANDROID lub iOS
Ikona urządzenia elektroniczne Na wszystkich urządzeniach obsługujących format plików PDF, Mobi, EPub