• Promocja
Fundacja rodzinna. Komentarz praktyczny (e-book z suplementem elektronicznym)

Ebook Fundacja rodzinna. Komentarz praktyczny (e-book z suplementem elektronicznym) Krzysztof Rożko, Nikola Jadwiszczak-Niedbałka,

Krzysztof Rożko, Nikola Jadwiszczak-Niedbałka
147,00 zł 178,50 zł
Najniższa cena z 30 dni: 147,00 zł
Dodaj do ulubionych

Opis treści

Fundacja rodzinna jest znanym już od dawna w innych krajach narzędziem sukcesyjnym pierwszego wyboru – zarówno dla właścicieli firm rodzinnych, jak i dla osób dysponujących znacznym majątkiem. Dotychczas dostępne w polskim porządku prawnym formy prowadzenia działalności nie dawały pełnej możliwości zapewnienia ochrony przedsiębiorstwa rodzinnego przed podziałem czy utrzymania jego wartości i składników. Polska fundacja rodzinna, jako nowa instytucja, stanowi odpowiedź na lukę w polskim systemie prawnym. Głównym celem jej wprowadzenia jest wsparcie przedsiębiorców w prowadzeniu biznesu, stworzenie nowych możliwości zorganizowania firmy oraz zabezpieczenia i uporządkowania majątku rodzinnego.

Przedstawiamy pierwszy na rynku komentarz do ustawy o fundacji rodzinnej. W publikacji autorzy z KRWLEGAL Krzysztof Rożko i Wspólnicy, wybitni specjaliści z zakresu doradztwa prawnego dla klientów prywatnych (Private Clients), zajmujący się opracowywaniem wehikułów zarządzania majątkiem i planowaniem sukcesji pokoleniowej, w kompleksowy i praktyczny sposób przedstawili wszystkie najważniejsze cechy fundacji oraz możliwości, jakie daje prowadzenie biznesu w tej formie. Omówiono m.in. takie zagadnienia, jak: planowanie i założenie fundacji, zakres prowadzonej przez nią działalności, organy fundacji, rola fundatora i beneficjentów, majątek fundacji, odpowiedzialność cywilnoprawna organów oraz opodatkowanie i rozwiązanie fundacji.

Integralną częścią publikacji jest suplement elektroniczny zawierający tekst ustawy o fundacji rodzinnej oraz wzór statutu fundacji rodzinnej w formacie MS Word umożliwiającym jego edycję i dostosowanie do indywidualnych potrzeb.


KRWLEGAL Krzysztof Rożko i Wspólnicy jest wiodącą na rynku usług prawnych Kancelarią w zakresie doradztwa klientom prywatnym, w tym zarządzania majątkiem prywatnym i planowania finansowego, a także pozyskania inwestorów do nowych przedsięwzięć w sektorach nowoczesnej gospodarki. Prawnicy Kancelarii specjalizują się w takich obszarach, jak: transakcje M&amp,A, obsługa inwestycji kapitałowych, doradztwo regulacyjne dla sektora finansowego.
KRWLEGAL jest kancelarią wielokrotnie rekomendowaną w Rankingu Kancelarii Prawniczych „Rzeczpospolitej” oraz w innych rankingach kancelarii prawnych, w tym IFLR1000 oraz LEGAL 500. Od lat jest zaangażowana w rozwój rynku kapitałowego w Polsce, w tym bierze czynny udział w pracach legislacyjnych.

Szczegóły ebooka Fundacja rodzinna. Komentarz praktyczny (e-book z suplementem elektronicznym)

Wydawca:
ODDK
Rok wydania:
2023
Typ publikacji:
Ebook
Format:
pdf
ISBN:
978-83-7804-928-9
ISBN wersji papierowej:
978-83-7804-971-5
Autorzy:
Krzysztof Rożko,Nikola Jadwiszczak-Niedbałka
Liczba Stron:
358
Czas realizacji zamówienia:
Do 10 min

Na jakich urządzeniach mogę czytać ebooki?

Ikona ebooka Na czytnikach Kindle, PocketBook, Kobo i innych
Ikona komutera Na komputerach stacjonarnych i laptopach
Ikona telefonu Na telefonach z systemem ANDROID lub iOS
Ikona urządzenia elektroniczne Na wszystkich urządzeniach obsługujących format plików PDF, Mobi, EPub