• Promocja
Nienaruszalność, trwałość i bezpieczeństwo granic Rzeczypospolitej Polskiej

Ebook Nienaruszalność, trwałość i bezpieczeństwo granic Rzeczypospolitej Polskiej

30,59 zł 40,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 29,65 zł
Dodaj do ulubionych

Opis treści

Piśmiennictwo poświęcone bezpieczeństwu granic Rzeczypospolitej Polskiej jest wyjątkowo bogate. Chodzi tutaj zarówno o czasopiśmiennictwo, jak i o publikacje zwarte pisane z perspektywy różnych nauk i dyscyplin. Jednak dynamika stosunków międzynarodowych, zwłaszcza w wymiarze sąsiedzkim, występujące nowe wyzwania i zagrożenia – agresja rosyjska na Ukrainę, sytuacja na granicy polsko-białoruskiej – skłaniają do nowego spojrzenia na podjętą problematykę. Celem niniejszej publikacji jest analiza i ocena podstaw prawnych, traktatowych oraz dokonujących się przemian instytucjonalnych obejmujących ochronę, bezpieczeństwo granic Polski. Autorzy przeprowadzili szczegółową analizę aktów prawnych – krajowych i międzynarodowych – aktualnej literatury i czasopiśmiennictwa oraz różnorakich źródeł. Bezpieczeństwo, trwałość i nienaruszalność granic Polski jest zagadnieniem interdyscyplinarnym, które wpisuje się w obszar nauk prawnych, nauk o bezpieczeństwie, nauk o zarządzaniu i jakości i innych. (…) Podjęty problem badawczy jest istotny ze względów poznawczych, jako że dotyczy dynamicznych przemian, nowych wyzwań i zagrożeń, ewolucji regulacji prawnych i instytucjonalnych obejmujących jeden z ważniejszych wymiarów bezpieczeństwa narodowego, jakim jest bezpieczeństwo, trwałość i nienaruszalność granic Polski.
Fragment wstępu

Autorzy recenzowanej monografii poświęcili uwagę analizie trwałości, nienaruszalności i bezpieczeństwa granic Rzeczypospolitej Polskiej. Analizie poddali przede wszystkim uwarunkowania prawne, doktrynalne określające zakres bezpieczeństwa granic, integralność terytorialną. Przedmiotem badań stały się formacje graniczne, Siły Zbrojne RP zwłaszcza Marynarka Wojenna. Dogłębna analiza, przyjęta perspektywa prezentowanej problematyki stanowią o wyjątkowej aktualności recenzowanej pracy. Wnosi ona nowe wartości do analiz omawianej problematyki, szczególnie w okresie ożywionej dyskusji naukowej i debaty społecznej nad bezpieczeństwem granic RP, zwłaszcza na tle nowych wyzwań i zagrożeń.
Wyjątkowa aktualność prezentowanej w monografii problematyki, przyjęta perspektywa i dogłębna analiza pozwalają na pozytywną ocenę, zarówno w warstwie merytorycznej, jak i metodologicznej.
Z recenzji prof. dr. hab. Waldemara Kaczmarka

Szczegóły ebooka Nienaruszalność, trwałość i bezpieczeństwo granic Rzeczypospolitej Polskiej

Wydawca:
Wydawnictwo Naukowe E Book
Rok wydania:
2023
Typ publikacji:
Ebook
Format:
pdf
ISBN:
978-83-677-8630-0
ISBN wersji papierowej:
978-83-67786-22-5
Wydanie:
1
Redakcja:
Wiesław Śmiałek
Liczba Stron:
334
Czas realizacji zamówienia:
Do 10 min

Na jakich urządzeniach mogę czytać ebooki?

Ikona ebooka Na czytnikach Kindle, PocketBook, Kobo i innych
Ikona komutera Na komputerach stacjonarnych i laptopach
Ikona telefonu Na telefonach z systemem ANDROID lub iOS
Ikona urządzenia elektroniczne Na wszystkich urządzeniach obsługujących format plików PDF, Mobi, EPub