MAGNESIUM - pierwiastek życia i jego tajniki. Uniwersalny kontroler organizmu człowieka i jego szerokie działanie.

Audiobook MAGNESIUM - pierwiastek życia i jego tajniki. Uniwersalny kontroler organizmu człowieka i jego szerokie działanie. Dr Renata Zarzycka

Dr Renata Zarzycka
27,54 zł
Dodaj do ulubionych

Opis treści

Magnez wspomaga pobudzanie ciał obronnych i limfocytów T. Dzięki swojemu działaniu może wpływać na utrudnienie rozpadu komórek podczas toksemii i kwasicy metabolicznej na przykład w cukrzycy oraz może być jednym z czynników zapobiegających powstawanie przykrego zapachowi ciała. Naukowcy sądzą, że magnez ma zdolności zapobiegania alergii, anafilaktycznym czynnikom przeciwzapalnym oraz chorobom nowotworowym a zwłaszcza na układ limfatyczny i białaczkę.

Czy niedobory magnezu mogą mieć jakiś związek z nadciśnieniem, cukrzycą i otyłością? Czy ten makroelement ma jakieś znaczenie w profilaktyce bólów głowy i w przeciwdziałaniu migrenom? Czy pierwiastek ten może łagodzić stany zapalne, stres i depresję? W jaki sposób magnez może pomagać w regeneracji układu nerwowego zapobiegając nerwicy, „tężyczce”, czyli „trzęsieniu się”, czy to w ciąży czy w wyniku silnych emocji doznanego szoku, z lęku i strachu? Czy jest w stanie dopomóc w wygaszaniu konfliktów i zapobieganiu kłótniom, samobójstwom, konfliktom wewnętrznym w głowie, negatywnym myślom i pesymistycznemu nastrojowi? Czy może on wspomagać zdrowy, głęboki sen?

Czy niedobory magnezu mogą mieć jakiś związek z tworzeniem się w organizmie kamicy nerkowej? Czy ten makroelement ma jakieś znaczenie w profilaktyce bólów wzrostowych kości u dzieci, w słabości do łamliwości kości i zębów oraz próchnicy u dzieci? Co to są kryształy szczawianów wapnia i jak mogą one tworzyć dnę moczanową tzw. podagrę oraz kamienie złogi piasku w nerkach i kamienie? W jaki sposób magnez może pomagać w regeneracji układu nerwowego zapobiegając epilepsji i padaczkowym napadom?

Jaki związek na magnez z Zespołem Chorób Metabolicznych?
Jaki jest jego wpływ na przekaźnictwo nerwowo – mięśniowe? Czy będzie pomocny w regulacji pracy mięśni, mięśnia sercowego, maleńkich „mięśni” w jelitach niwelując zaparcia lub biegunki oraz w mikro „mięśniach” naczyń krwionośnych chroniąc przed nadciśnieniem oraz w pracy zastawek poprawiając przepływ krwi w żyłach – przeciwdziałając opuchliźnie nóg i żylakom? Czy może zapobiegać chorobom mięśniowo-serowym? Czy może regulować gospodarkę produkcji cholesterolu w organizmie?

Co wspólnego z elektrolitami ma magnez i dlaczego powinni o nim pamiętać sportowcy, ludzie pracujący ciężko fizycznie i kobiety w ciąży? Jak podnieść poziom potasu w organizmie, dzięki podaniu magnezu?
Jak możemy zapobiegać odorowi z przewodu pokarmowego i jamy ustnej oraz przykremu zapachowi swojego potu i całego ciała.

Jakie produkty z pożywienia i leków spowalniają jego wchłanianie i co kiedy mamy jego niedobory? Jak zmodernizować swoje żywienie, kiedy dezodoranty nie działają?
Jakie są dawki profilaktyczne magnezu dla osób zdrowych a jakie zapotrzebowanie na niego mają kobiety w ciąży, sportowcy oraz osoby stosujące różnego typu chemiczne leki?

Na te i wiele innych pytań uważny słuchacz z pewnością znajdzie tu odpowiedź.

SPIS TREŚCI
1. Uniwersalny kontroler organizmu człowieka i jego szerokie działanie
2. Jak zadbać o silne zęby i kości oraz zapobiegać kamicy nerkowej, próchnicy i osteoporozie?
3. Profilaktyka alergii, astmy i chorobom nowotworowym oraz układu obronnego. Jak zadbać o przyjemny zapach ciała?

Szczegóły audiobooka MAGNESIUM - pierwiastek życia i jego tajniki. Uniwersalny kontroler organizmu człowieka i jego szerokie działanie.

Wydawca:
Akademia Rozwoju Coaching Życia
Rok wydania:
2022
Typ publikacji:
Audiobook
Język:
polski
Format:
mp3
ISBN:
978-83-7853-600-0
Wydanie:
1
Autorzy:
Dr Renata Zarzycka
Redakcja:
Akademia Rozwoju Coaching Zycia,Dr Renata Zarzycka
Lektorzy:
Dr Renata Zarzycka
Miejsce wydania:
Rzeszów
Czas trwania (godzin):
1
Czas realizacji zamówienia:
Do 10 min

Na jakich urządzeniach mogę słuchać audiobooków?

Ikona słuchawek Na wszystkich urządzeniach obsługujących format plików MP3
Ikona komutera Na komputerach stacjonarnych i laptopach
Ikona telefonu Na telefonach z systemem ANDROID lub iOS