LITHIUM ZAPOMNIANY PIERWIASTEK. Stabilizator nastroju, antydepresant i sojusznik zdrowego mózg.

Audiobook LITHIUM ZAPOMNIANY PIERWIASTEK. Stabilizator nastroju, antydepresant i sojusznik zdrowego mózg. Dr Renata Zarzycka

Dr Renata Zarzycka
11,26 zł
Dodaj do ulubionych

Opis treści

Mimo, iż lithium jest pierwiastkiem śladowym, okazuje się on wszechobecny w przyrodzie i bardzo ważny dla zdrowia organizmu człowieka. Lit występuje w niewielkich ilościach w wodach gruntowych (tylko na pewnych terenach). Okazuje się, iż od jego stężenia w danej lokalizacji, może zależeć nastój jej mieszkańców, Znajduje się on również w niektórych warzywach, które również mają swoje stężenie większe lub mniejsze w zależności od szerokości geograficznej, a nawet pory dnia czy nocy.
Naukowcy udowodnili, że lit zawarty w wodzie morskiej i w soli kamiennej lub morskiej ma spore znaczenie dla organizmu człowieka, a w szczególności dla mózgu i układu nerwowego. Jako sojusznik mózgu, wspomaga stabilizację nastroju i jest antydepresantem. Polecany w diecie w przypadku chorób umysłowych, m.in. w chorobie dwubiegunowej (AChD), w ADHA, w autyzmie czy też w innych chorobach psychicznych, jak też w chorobie Alzheimera (lit zapobiega fosforylacji białka tau występującego prawie wyłącznie w komórkach nerwowych) i Parkinsona oraz w SM (stwardnienie rozsiane).
Lit jest potrzebny do zachowania płodności, jest ważny w pierwszych etapach rozwoju zarodka, Jego niedobór może przyczyniać się do niskiego wzrostu u dzieci a nawet do zahamowania wzrostu. Lit ma też swój współudział w procesach trawienia i przyswajania składników pożywienia. Bierze udział w transportowaniu witamin B12, B8 i B9 do komórek. Już małe dawki litu przynoszą masę korzyści i są całkowicie bezpieczne. Większe dawki nie są zalecane. Stąd najbezpieczniejsze jego formy powinny pochodzić ze źródeł naturalnych, czerpane z wody i pożywienia.

SPIS TREŚCI:
1. Co łączy jony litu z elektrolitami?
2. Historia stosowania litu w medycynie
3. Co wspólnego mają elektrolity z litem?
4. Działanie ochronne litu przed degeneracją neuronów w mózgu.
5. Czy lit może być jednym z najcenniejszych minerałów dla mózgu i serca?
6. Neuroochronne działanie soli litu dla mózgu i układu nerwowego w profilaktyce chorób Stwardnienia Rozsianego, Alzheimera, Parkinsona, ADHD i autyzmu.
7. Skuteczność soli litu w profilaktyce przeciwdziałania stresu oksydacyjnego w organizmie
8. Zastosowanie soli litu w Zespole Chorób Metabolicznych, w skazie moczanowej, w podagrze (dna moczanowa), w cukrzycy i chorobach układu krążenia, w padaczce (epilepsja), w bólach głowy i w chorobach nerek.
9. Jaka jest zależność obecności stężenia litu w wodzie pitnej w odniesieniu do występowania, nadmiernych stresów, nerwic, depresji i chorób psychicznych?
10. Jak zapobiegać nadkwasocie oraz wrzodom żołądka i dwunastnicy za sprawą soli litu?
11. Badania naukowe nad działaniem związków litu w organizmie człowieka.
12. Rola litu, jako roślinnego bioenergoterapeuty w procesie trawienia, wytwarzania energii w komórkach i w budowie ciała.
13. Czym jest węglan litu, jako terapeutyk normotyczny stabilizujący zaburzenia nastroju w chorobie afektywnej dwubiegunowej (ChAD)?
14. Zalecenie dietetyków i farmakoterapeutów oraz przeciwskazania.
15. Podtrzymanie prawidłowych funkcji organizmu za sprawą jonów litu.
16. Gdzie w żywności możemy znaleźć lit?

O autorze:

Dr Renata Zarzycka od lat 80tych ubiegłego wieku pasjonuje się medycyna naturalną, ziołolecznictwem i kulturą profilaktyki zdrowia, pomagając w tym zakresie ludziom na całym świecie. Jest doktorem w dyscyplinie naukowej Komunikacja Społeczna i Nauki o Mediach oraz akredytowanym Coachem Biznesu oraz dyplomowanym Mediatorem i Negocjatorem po studiach na WSIiZ. Jednocześnie jednym z najskuteczniejszych polskich menedżerów i motywatorów oraz wykładowcą, szkoleniowcem i dobrym mówcą. Prowadzi indywidualne spotkanie, sesje terapeutyczne, konsultacje dietetyczne oraz z medycyny naturalnej. Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu zdrowia psychicznego (umysł, emocje, energia, duchowość) oraz profilaktyki zdrowia ciała i duszy o naszych uczuciach ("Patrz sercem"). Uczy umiejętności zarządzania emocjami.
Na ten temat prowadzi audycje w mediach w formie PODCAT'S na setkach platform podcastowych w całym świecie m.in. SpotiFy, ma swoje audiobooki i ebooki na StoryTel, Legimi, Virtualo, Empik, Audioteka, Publio-Agora i wielu innych księgarniach online.
Więcej: https://renatazarzycka.com

Szczegóły audiobooka LITHIUM ZAPOMNIANY PIERWIASTEK. Stabilizator nastroju, antydepresant i sojusznik zdrowego mózg.

Wydawca:
Akademia Rozwoju Coaching Życia
Rok wydania:
2022
Typ publikacji:
Audiobook
Język:
polski
Format:
mp3
ISBN:
978-83-7853-601-7
Wydanie:
1
Autorzy:
Dr Renata Zarzycka
Redakcja:
Akademia Rozwoju Coaching Zycia,Dr Renata Zarzycka
Lektorzy:
Dr Renata Zarzycka
Miejsce wydania:
Rzeszów
Czas realizacji zamówienia:
Do 10 min

Na jakich urządzeniach mogę słuchać audiobooków?

Ikona słuchawek Na wszystkich urządzeniach obsługujących format plików MP3
Ikona komutera Na komputerach stacjonarnych i laptopach
Ikona telefonu Na telefonach z systemem ANDROID lub iOS