Manipulacje instrumentami finansowymi i insider trading. Analiza prawno-ekonomiczna

Ebook Manipulacje instrumentami finansowymi i insider trading. Analiza prawno-ekonomiczna Czesław Martysz

Czesław Martysz
85,00 zł
Produkt niedostępny
Sprawdź inne produkty

Opis treści

Czesław Bartłomiej Martysz ? doktor nauk ekonomicznych, adiunkt w Instytucie Finansów Szkoły Głównej Handlowej, wykładowca na Podyplomowych Studiach Prawa i Ekonomii Rynku Kapitałowego w Szkole Głównej Handlowej, praktyk rynku finansowego, pracownik Biura Instytucji Finansowych Banku Pekao SA, posiadacz licencji maklera papierów wartościowych (2262), autor wielu artykułów z zakresu finansów, współautor książki Finanse (red. J. Ostaszewski, 2013).
?Od stanu rynku finansowego i kapitałowego zależy stan gospodarki. Nie jest to więc problem błahy. Wprost przeciwnie, wymaga stałej obserwacji, kontroli i analizy. Niniejsza praca mieści się w tym nurcie i dlatego wybór tematu należy uznać za trafny i w pełni zasługujący na omówienie w dysertacji doktorskiej.?
prof. dr hab. Jan Głuchowski
??Publikacja jest unikatowym w polskiej literaturze omówieniem problematyki manipulacji instrumentami finansowymi oraz insider tradingu ? zjawisk szkodliwych dla współczesnych rynków kapitałowych, jednocześnie trudnych do zidentyfikowania i wyeliminowania z życia gospodarczego.
Autor, ekonomista i praktyk rynku finansowego, analizuje badane zjawiska zarówno pod kątem prawnym jak i ekonomicznym, podając liczne przykłady z życia gospodarczego oraz własnej praktyki zawodowej. Jednym z celów opracowania jest wskazanie sposobów poprawnego rozpoznawania, eliminowania i obrony (zarówno systemowej jak i indywidualnej) przed manipulacjami instrumentami ?nansowymi i insider tradingiem. Dla prawników szczególnie interesujące będą rozważania dotyczące karnoprawnych, cywilnoprawnych i administracyjnych środków ochrony inwestorów przed omawianymi zjawiskami.
??Książka przeznaczona jest dla uczestników obrotu instrumentami finansowymi, w tym dla pracowników spółek publicznych, inwestorów indywidualnych i praktyków rynku. Ze względu na liczne nawiązania do teorii ekonomicznych książka może zainteresować także naukowców i studentów.

Szczegóły ebooka Manipulacje instrumentami finansowymi i insider trading. Analiza prawno-ekonomiczna

Wydawca:
Wolters Kluwer Polska SA
Rok wydania:
2015
Typ publikacji:
Ebook
Język:
polski
Czas realizacji zamówienia:
Do 10 min

Na jakich urządzeniach mogę czytać ebooki?

Ikona ebooka Na czytnikach Kindle, PocketBook, Kobo i innych
Ikona komutera Na komputerach stacjonarnych i laptopach
Ikona telefonu Na telefonach z systemem ANDROID lub iOS
Ikona urządzenia elektroniczne Na wszystkich urządzeniach obsługujących format plików PDF, Mobi, EPub